Lato to czas kiedy marzymy o tym aby się ochłodzić w wodzie. Nie zawsze możemy jednak wyjechać nad morze czy jezioro, aby się wykąpać. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest basen, który można umieścić w ogrodzie, na tarasie czy na balkonie. Jaki basen wybrać oraz co jeszcze będzie potrzebne do zabawy w wodzie dzieciom przedstawiamy poniżej.  

Najprostszym rozwiązaniem będzie zwykły okrągły mały basenik, w którym Maluch może posiedzieć i się pochlapać. Tego typu baseny są łatwe do napompowania i spuszczania powietrza. Po zakończeniu sezonu letniego zajmuje bardzo mało miejsca, więc nie ma problemu z przechowywaniem. Ten rodzaj basenów jest dedykowany dla najmłodszych. Natomiast nieco starsze Dzieciaki będą miały frajdę, jeżeli basen będzie jednocześnie wodnym placem zabaw, czy też będzie posiadał zjeżdżalnię. Godnym polecenia jest basen z piłkami w zestawie. Wtedy może służyć do zabawy zarówno z wodą jak i bez, czyli na sucho w domu.
Basen wodny plac zabaw

Ciekawym produktem jest nadmuchiwana łódeczka z daszkiem. Stanowi świetną ochronę przeciwsłoneczną ale przede wszystkim wspaniałą zabawę w wodzie w dużym basenie.
Łódeczka z daszkiem

Do bezpiecznej zabawy w wodzie przyda się na pewno koło do pływania – dostępne są różne wzory, kolory i wielkości kółek. Dla maluchów, które dopiero uczą się pływać warto kupić kamizelkę do nauki pływania zapewniającą bezpieczeństwo i komfort. Alternatywą są rękawki do nauki pływania – te z kolei są najbardziej popularnym rozwiązaniem.

Koło do nauki pływania