Właściciele ogródków przydomowych zapewne zastanawiają się jakie atrakcje mogą zapewnić swoim Pociechom, aby te mogły miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Coraz więcej osób decyduje się na zakup plastikowego domku do swojego ogródka. Jego montaż jest zwykle bardzo łatwy i nie wymaga specjalnych umiejętności, a może ucieszyć niejednego Malucha.

Przeznaczenie domku

Wystarczy trochę wyobraźni a domek może stać się dla dziewczynek zamkiem księżniczek, zaś dla chłopców tajną kryjówką bądź świetną bazą. Domek ogrodowy może posłużyć również za sklep, w którym można kupić ciastka, lody bądź lemoniadę na upalne dni, a przy okazji uczyć dziecko płacenia za zakupy, np. zabawkowymi pieniędzmi. Na rynku dostepnych jest wiele akcesoriów do zabawy w sklepik.


Dodatkowe funkcje domków

Każdy ogrodowy domek dla dziecka posiada drzwiczki oraz przynajmniej jedno okienko. Dzięki temu Dzieci mogą odgrywać różne role, co bardzo pozytywnie wpływa na rozwój naszego Malucha.

Niektóre domki posiadają dodatkowo efekty dźwiękowe takie jak dzwonek do drzwi. To z kolei pomaga w wytłumaczeniu dziecku jak ważne jest dzwonienie do drzwi, kiedy się kogoś odwiedza, a następnie oczekiwanie, aż właściciel otworzy drzwi.

Można wybrać domek ze skrzynką na listy. To kolejna zaleta tej zabawki ogrodowej, bo można wyjaśnić Dziecku na czym polega praca listonosza. Dzieciaki uwielbiają bawić się w wysyłanie listów, kartek.

Na rynku są dostępne również modele domków, które w środku maja rozkładany stolik, dzięki czemu Dziecko może poczuć się jak prawdziwy gospodarz domu.

Świetnym rozwiązaniem jest domek ogrodowy z wbudowaną kuchenką w środku. Ta funkcja pozwala naszym Pociechom na świetną zabawę w gotowanie na świeżym powietrzu.

Telefon bezprzewodowy, który zawierają niektóre modele, zapewni dodatkową frajdę Dzieciakom.

Godnym polecenia rozwiązaniem jest domek ze ścianką zręcznościową, którą zawierają co niektóre modele. Dzięki niej Dziecko ćwiczy precyzję ruchu, celność czy dokładność.

Pamiętajcie, że nawet jeśli kupicie domek bez dodatkowego wyposażenia to zawsze można osobno dokupić poszczególne akcesoria jak np. kuchenkę czy stolik, który uatrakcyjni zabawę w domku ogrodowym.


Zalety plastikowych domków

Podstawową zaletą domków jest to, że są bezpieczne – jego konstrukcja jest stabilna, krawędzie zaokrąglone. Domki są na tyle lekkie, że łatwo można je przenieść/przesunąć w inne miejsce. Dodatkową funkcją domków plastikowych jest to, że można je łatwo zdemontować i przechować poza sezonem w garażu/piwnicy. Ten rodzaj zabawki ogrodowej dla dzieci nie wymaga konserwacji. Wystarczy jedynie za pomocą wody z płynem od czasu do czasy umyć i gotowe. A wybór kolorystyki zależy tylko od upodobań samego Malca.