Zastanawiasz się nad wyborem pojazdu dla swojego dziecka? Co lepiej wybrać? Jeździk, pchacz czy chodzik? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie a oprócz tego podpowiemy na co należy zwracać uwagę aby wybrać to czego faktycznie potrzebuje Twoje dziecko.
Zacznijmy od tego, że oferta pojazdów dla dzieci jest bardzo szeroka, i nawet gdy spojrzymy na ofertę jednego rodzaju pojazdów np. jeździków to wybór sposród dostępnych produktów może okazać się kłopotliwy.

Jak zawsze nadrzędnym celem przy wyborze powinno być dobro dziecka, a co za tym idzie produkt powinien być bezpieczny dla naszej pociechy. Ważne aby kupować produkty posiadajace niezbędne certyfikaty wymagane na terenie UE oraz Polski. Kolejnym kryterium powinno być przeznaczenie i spośob użytkowania. Inny jeździk można wybrać jeśli wiemy, że będzie użytkowany tylko we wnątrz domy a inny gdy wiemy, że dziecko będzie korzystało z niego tylko w ogrodzie. W ogrodzie idealnie sprawdzają się jeździki w stylu traktorków.

Kolejną kwestią na którą warto zwróić uwage jest to czy wybierany pojazd powinien być interaktywny? Dostepne na rynku są pojazdy wydajace dźwięki oraz sygnały świetlne.
W przypadku chodzików możemy je posegregować na dwie grupy: klasyczne z siedziskiem oraz pchacze. Te klasyczne z siedziskiem dla dziecka idealnie nadają sie do nauki pierwzych krokow. Pchacze z kolei doskonale sprawdzają się w stuacji gdy dziecko już potrafi stawiać piersze kroki i jest na etapie ćwiczenie równowagi.