W tym artykule pomożemy Ci odpowiedzieć na pytanie na co należy zwrócić uwagę wybierając karuzelę do łóżeczka. To element wyposażenia łóżeczka, którego zadaniem jest zainteresowanie dziecka otaczającym go światem, uspokojeniem w chwilach zmęczenia oraz pomóc w zasypianiu. Zanim odpowiemy na pytanie jaką karuzelę do łóżeczka wybrać, warto jest odpowiedzieć na inne pytanie.

Dlaczego karuzelę do łóżeczka warto posiadać?

Otóż odpowiedź na to pytanie jest twierdząca – tak, warto kupić karuzelę do łóżeczka ponieważ:

- powoduje, że dziecko chętnie z czasem zaczyna chwytać przedmioty znajdujące się na karuzeli i w ten sposób ćwiczy sobie chwyt;

- sprawia, że dziecko zaczyna interesować się otaczającym go światem;

- pomaga uspokoić dziecko gdy płacze;

- pomaga w usypianiu dziecka.

Powyższe argumenty przemawiają za tym, że wyposażenie w karuzelę łóżeczka naszej pociechy jest jak najbardziej uzasadnione.
Karuzela
Wybieramy karuzelę do łóżeczka – na co zwrócić uwagę.

Jaką karuzelę do łóżeczka wybrać – to pytanie zadajmy sobie gdy zaczynamy przeglądać oferty dostępnych na rynku produktów. Oferta jest bardzo bogata, ceny zróżnicowane a karuzele do łóżeczka kupuje się zazwyczaj jeden raz i trzeba wybrać. Podstawowym kryterium wyboru powinna być jakość produktu. Ponieważ karuzela jest przeznaczona dla najmłodszych i znajduje się bezpośrednio nad dzieckiem leżącym w łóżeczku to powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania, mocowanie gwarantujące stabilny montaż oraz ozdoby karuzeli, które nie są w stanie wyrządzić krzywdy dziecku. Jeżeli chcemy zamontować karuzelę do łóżeczka turystycznego upewnijmy się, że montaż taki będzie możliwy.
Wyboru karuzeli możemy także dokonać na podstawie ceny przedmiotu – tańsze karuzele będą wyposażone w podstawowe elementy, czasami bez melodyjek czy dodatkowych akcesoriów jak np. lusterko, gryzak itp. Karuzele w średnim przedziale cenowym zazwyczaj będą posiadały nakręcaną pozytywkę i lepszej jakości ozdoby karuzeli. Te najdroższe mają do zaoferowania więcej np. projektor z iluminacją świetlną, która doskonale sprawdza się podczas wieczornego zasypiania, melodyjki wybierane bezpośrednio na karuzeli zasilanej bateriami czy funkcję lampki nocnej.