Aby nauczyć swoje dziecko dyscypliny i odpowiedzialności warto skorzystać z najnowszych i najpopularniejszych sposobów. Mowa tu o tablicy motywacyjnej. Poniżej opisujemy w jaki sposób działa i jak ją można wykorzystać do codziennych obowiązków.

Tablica motywacyjna jest to ogólnorozwojowa zabawka. Jej rolą jest zachęcenie do przestrzegania ustalonych zasad w domu oraz nauki codziennych czynności. Za jej pomocą dziecko nauczy się systematyczności wykonywania zadań a także wykształtuje prawidłowe nawyki. Ogromną motywacją do dalszego działania dla dziecka będzie zauważony i doceniony każdy poprawny gest.

tablica motywacyjna

W zestawie znajduje się tablica o wymiarach 30 cm na 40 cm, 49 zielonych kciuków, 21 znaki zapytania, 21 czerwonych kciuków, a oprócz tego 21 magnesów z gotowymi zadaniami do wykonania oraz 10 magnesów do wpisania zadań – swoich pomysłów. Dodatkowo można zamówić naklejkę z imieniem dziecka do wklejenia w górnym rogu tablicy.

tablica motywacyjna

Tablica podzielona jest na dni tygodnia oraz na kategorie podlegające ocenie. Zatem każdego dnia możemy oceniać czy dziecko wykonało swoje zadanie przyklejając odpowiedni magnes z kciukiem.  
tablica motywacyjna

Tablica magnetyczna ma służyć nauce obowiązków. Dodatkowo dziecko może samo weryfikować czy wykonało zadanie poprawnie. Warto wprowadzić zasadę nagród za wykonanie danych obowiązków. Fajnym rozwiązaniem jest możliwość dopisania swoich własnych pomysłów z zadaniami, które chcemy oceniać u dziecka.

tablica motywacyjna